Najwięksi producenci smartphonów

Według trzech niezależnych firm analitycznych – Canalys, Counterpoint oraz IDC, Xiaomi, globalny lider technologiczny, w trzecim kwartale 2020 roku, było trzecim największym producentem smartfonów na świecie.

Według firmy badawczej Canalys, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 47,1 mln urządzeń i miało 13,5% udziału w światowym rynku smartfonów, notując największy 45% wzrost rok do roku, spośród TOP 5 producentów na świecie. W Europie, która jest jednym z kluczowych rynków, Xiaomi zwiększyło swój udział dostaw smartfonów o 88% – podkreślił Mo Jia, analityk Canalys.

Według danych Counterpoint, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,2 mln urządzeń i miało 13% udziału w światowym rynku. Firma zanotowała 46% wzrost dostaw rok do roku oraz 75% wzrost kwartał do kwartału. Były to najlepsze wyniki spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie. 46,2 mln urządzeń w III kwartale 2020 roku było najlepszym kwartalnym wynikiem w historii firmy – podkreślił Abhilash Kumar, analityk Counterpoint.

Według danych IDC, w trzecim kwartale 2020 roku, Xiaomi wprowadziło na rynek 46,5 mln smartfonów i miało 13,1 % udziału w światowym rynku, notując największy 42% wzrost dostaw rok do roku spośród TOP 5 producentów smartfonów na świecie.

W tych trudnych czasach w Xiaomi łączymy siły z naszymi partnerami biznesowymi, aby sprostać obecnym wyzwaniom. Dokładamy wszelkich starań, aby skonsolidować nasz system sprzedaży detalicznej online i offline oraz wprowadzić dla Mi Fanów, klientów w Polsce i w innych częściach świata coraz więcej innowacyjnych produktów w przystępnych cenach. Jako firma z 10-letnim stażem cieszymy się, że dane przedstawione przez trzy niezależne firmy badawcze odzwierciedlają naszą wizję dostarczania innowacji dla każdego – powiedział Andrew Wong, General Manager w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, krajów nordyckich i bałtyckich.

 

źródło: https://miuipolska.pl/xiaomi-trzecim-producentem-smartfonow-na-swiecie-w-iii-kw-2020-roku/

 

 

 

 

 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz